12 Haziran 2012 Salı

Gece Evi Serisi(P.C.Cast&Kristin Cast

Gece Evi Serisi vampir serilerinin en ilgi çakenleri arasında yer alıyor.
Ben de geçen yaz bitirdim.Genellikle gençleri okuma kitlesine alan bu seri, çok çok da tutan bir seri değil aslında.Kitaplar çok hızlı okunuyor, hatta ne zaman yarıladığınızı bilemiyorsunuz.Lakin bazı yerlerinde karakterler birbiri arasında öyle geyikler  yapmaya başlıyorlar ki, kitabı bırakma ve gıcık olma evresine  geçiyorsunuz. Tam o durumdayken öyle bir aksiyonla hızlanıyor ki, sonunda mutlaka diğer kitabı merak ettiriyor.
  Fakat tam heyecanın ortasında biten kitabınızın hemen diğer serisini alıp kalan maceraya devam etme hayaliniz her defasına suya düşüyor.Zira her yeni kitap bir öncekinin özetini o kadar uzun geçiyor ki bayıyor sizi resmen.Tamam özet,seri kitaplarda vazgeçilmezdir,ama bu seride sanki seri uzasın diye kitabın yarısını özet alındığı hissini veriyor insana.
Yukarıda görmüş olduğunuz okuldan yazar ilham almış,zaten kitap sadece okulda geçtiğinden bu en önemli kısmı oluyor:))Aslında Tulsa Cascia Hall kampüsüymüş.
Bu kadar kötü taraflarından bahsederken iyi yanlarını da es geçemicem.Yoksa nasıl okurdum ki serisini sonuçta değilmi?Kitap kendini okutuyor işte.Serinin 9.kitabı da yakında raflarda yerini alacak.Bakalım neler bekliyor gece evi severlerini.Ayrıca beyaz perdeye dökülecek bir film,hatırlatiyim.

 

sema'nın günlüğü Template by Ipietoon Blogger Template | Gift Idea